Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
AK İcraatlar

AK İcraatlar

Birlikte başardık!

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
31-08-2019 10:21:12

BAŞKAN ALTINSOY, “ŞEHİT VE GAZİLERİMİZ İÇİN NE YAPSAK AZ”

AK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, Türkiye’de son 17 yıllık dönemde şehit yakını, gazi ve gazi yakınları için birçok yeni yasal düzenleme ve var olan haklarına yönelik çok sayıda iyileştirmenin AK Parti döneminde hayata geçirildiğini bildirdi.

Şehit yakını, gazi ve gazi yakınlarına AK Parti döneminde sahip çıkıldığını bildiren AK Parti İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, “Şehitlerimize ve gazilerimize vefa borcumuzun gereği olarak bizler de ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarmak için Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde hep birlikte çalışacağız.” dedi.

“Elbette dünyalar da bağışlansa, şehit olmuş bir ailenin evladı geri gelmeyecek, kaybedilmiş bir uzuv yerine konmayacaktır” diyen İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, ancak şehit yakınlarının, milletçe herkesin üzerinde kutsal bir emanet olduğunu vurguladı. Altınsoy, “Aynı şekilde gaziler bize tevdi edilmiş çok büyük emanetlerdir. Açık bir şekilde canını feda etmiş şehitlerimizin yakınlarına, vatanları için fedakarlıkta bulunmuş gazilere sahip çıkmak bizim en öncelikli asli en önemli vazifemizdir” diye konuştu.

Başkan Altınsoy, AK Parti hükümetleri döneminde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla şehit yakını, gazi ve gazi yakınlarının haklarında sürekli iyileştirmeler yapıldığını belirterek, şu bilgileri verdi: “Atamalar sadece yılda iki kez değil, artık yıl içinde sürekli yapılabiliyor. Eskiden sadece memur ve hizmetli kadrolarına atama yapılmaktayken, öğrenim durumuna göre ihraz edilen unvanlara atanma imkanı da tanındı. Hak sahipleri artık öğretmen, hemşire, mühendis gibi unvanlı kadrolara da atanabiliyor. Yine 45 yaşını geçen hak sahipleri için de istihdam hakkı tanındı. Hükümetimiz döneminde şehit yakınlarına tanınan istihdam hakkını birden ikiye çıkartıldı. Vazife malullerinin, terörden zarar gören sivil vatandaşlarımızın da istihdam hakkından yararlanmaları sağlandı. Hizmetli kadrosunda görev yapan gazilerimizin memur kadrolarına atanmalarını sağlandı. Ama bunlar şehit yakınları ve gazilerimizin yaptığı fedakarlığın yanında sözü bile edilemeyecek imkanlar.”

 Altınsoy, şehit yakını, gazi ve gazi yakınları için geliştirdikleri istihdam politikalarıyla yeni bir vizyon ortaya koyduklarını vurgulayarak, sözlerini şöyle sürdürdü: “Şehitlerimizin hatıralarının yaşatılması, şehit yakınları ile gazilerin her türlü mağduriyet ve mahrumiyetten korunması amacıyla AK Parti hükümeti olarak ciddi çalışmaları hayata geçirdik. Bu kapsamda ulusal politika ve stratejilerin belirlenmesini koordine etmek, şehit yakınları ile gazilere yönelik sosyal hizmet ve yardım faaliyetlerini yürütmek, bu alanda ilgili kamu kurum ve kuruluşları ile gönüllü kuruluşlar arasında işbirliği ve koordinasyonu sağlamak amacıyla Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bünyesinde Şehit Yakınları ve Gaziler Dairesi Başkanlığını kuruldu. Aksaray genelinde Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğümüz tarafından şahit aileleri, gazi ve gazi yakınları iş ve işlemleri aktif olarak yürütülmektedir. 2016 yılında 15, 2017 yılında 14 kişi, 2018 yılında 11 kişi, 2019 Temmuz itibariyle 5 kişi olmak üzere toplam 44 şehit ve gazi yakınımız işe yerleştirilmiştir. Bu atamaların tüm kardeşlerimiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.